Blog

Defnelia, zeytinyağında sağlık ve kaliteyi sanatla birleştirdi.

- - içindeUncategorized @tr

Sizleri Joy of colors (Renklerin Sevinci) ve Without Borders ( Sınır Tanımayanlar) Defnelia ile tanıştırmak istiyorum.

Polifenol değerini belirterek zeytinyağını sanat eseri ile buluşturmak her zaman hayalimdi. Bu hayalimi Sevgili Ressam  ve YazarSetenay Özbek in soyut dışavurumculuk yöntemiyle doğayı ve hayatı kucaklayarak yaşanan sevincin varoluşunun renklerle bir tuval üzerinde akrilik boya ile coşku içeren eseriyle gerçekleştirmiş oldum. Kendisine projemde bulunmayı kabul ettiği için tekrar teşekkür ederim.

Sanatta soyut dışavurumculuk nedir diye düşünenler olabilir. Kısaca açıklayacak olursak ;

savaşlar ve baskıcı yönetimler sanatçıların içinde yaşadıkları toplumun özelliklerine göre farklı ifade biçimleri arayışlarının ve özgürce yapabilecekleri uygulamalara yönelmelerinin nedenidir. Bu akımların gelişimine katkısı olan sanatçılar içinde yaşadıkları düzene tepkilidir. Tepkilerini farklı sanatsal yöntemlerle yapan dönem sanatçıları biçim ve renk kaygıları taşımadan ve özgür bir şekilde duygularını resimlerine aktarırlar.

Yazar ve Ressam Setenay Özbek de bu sanatçılardan. Hem Joy of colors hem de Without Borders eserlerinde doğaya, çevreye, sevgiye ve barışa inanarak yaşamımızı sürdürmeye devam ederek gördüğümüz şeylerin realistik fotografik görüntüler yerine iç dünyanın renklerle resimsel ifadesini özgürce yansıtıyor. Eserlerine her baktığımda bana farklı duygular yaşatıyor olmasını da çok seviyorum.

Yazar ve Ressam Setenay Özbek Joy of colours ve Without Borders eserlerini şu şekilde yorumluyor;
‘’Dünyada şu anda yaşadığımız olumsuzluklar savaş, pandemi, yoksulluk gibi dertlerimize karşı hayata tutunabilmemiz için içimizdeki çocuğun yaşama sevincini resimlerle insanlara anımsatmayı deniyorum. Doğaya, çevreye, sevgiye ve barışa inanarak yaşamımızı sürdürmeye devam etmeliyiz. Gördüğümüz şeylerin realistik fotografik görüntüleri yerine iç dünyamın renklerle resimsel ifadesini özgürce yansıtmayı resimlerimde deniyorum".

Defnelia Sanat Serisi ile de doğayı ve hayatı kucaklayarak yaşanan sevincin varoluşunu hissedin!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Senin yorumun*

İsim *

Eposta *

İnternet sitesi*

English EN German DE Turkish TR
Open chat
Size Nasıl yardımcı olabiliriz ?