Blog

Zeytinyağı sektörünün de yeniliğe ihtiyacı yok mu?

- - içindeZeytinyağı ve yenilikler

Hem zeytinyağı makinesi hem zeytinyağı üreticisi ve tabiiki  kullanıcısı olarak uzun yıllardır sektörün içindeyim. Çoğu sektörde farklı yenilikler görür her zaman stratejik pazarlama adımlarını hayranlıkla takip ederim. Düşündüm ki neden zeytinyağı sektöründe de yenilik yapılmasın?

Defnelia ile zeytinyağına farklı bir bakış açısı getirerek; tüketiciyi daha da bilinçlendirmek, zeytinyağının değerini daha da farkettirebilmek için yüksek polifenollü natürel sızma zeytinyağını ön planda tutarak özel bir ürün çıkarmak istedim. Yüksek polifenollü yağlarımızı düzenli kullanmaları ve bir yaşam tarzı gibi hissetmeleri için de zeytinyağı shot bardağı ile birlikte  sundum.  Kutu üzerinde bulunan QR kodu ile zeytinyağı içinde bulunan polifenol değerleri raporunu kolaylıkla ulaşılmasını sağladım. Ayrıca tüketim süresinde zeytinyağının tazeliğini ve içinde bulunan biofenolik bileşen özelliklerini kaybetmemesi için hava almayan özel guala kapak ve koyu renkli sağlıklı cam şişelerde Defnelia’yı tüketicilerle buluşturuyorum.

Bunun yanısıra da farklı bir yenilik getirerek  “sanat eseri ile zeytinyağını birleştirme" hayalimi  ressam Setenay Özbek’in “Soyut dışa vurumculuk" yöntemiyle doğayı ve hayatı kucaklayan, yaşanan sevinci yansıtan eserleri ile 1 lt’lik Defnelia ambalajlarında buluşturdum. Yine bu zeytinyağımızın polifenol değeri QR kodu ile ambalaj üzerinde bulunmaktadır. (Detaylar 4.blogta)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Senin yorumun*

İsim *

Eposta *

İnternet sitesi*

English EN German DE Turkish TR
Open chat
Size Nasıl yardımcı olabiliriz ?